fake rolex forum second-hand industry is at the same time extremely popular during the world-wide sector.
targeted engine substances to make sure you subvert the larger makeup debt is considered the capabilities about www.upscalerolex.to rolex.

free shipping and returns on https://www.buywatches.is/ for women and men.

replica uhren are fine watches that are made out of only the best materials.
Uncategorized

Jak poradzić sobie z nudnościami i wymiotami w trakcie ciąży?

Nudności i wymioty to niezwykle nieprzyjemne dolegliwości, z którymi muszą borykać się wszystkie kobiety w czasie ciąży. Czy istnieją jakieś skuteczne sposoby na ich zniwelowanie? Okazuje się, że tak. Jest ich naprawdę sporo. Największe nasilenie tych dokuczliwych objawów ma miejsce w pierwszym trymestrze ciąży, co ma związek z prawdziwą burzą hormonalną zachodzącą w kobiecym organizmie. W niniejszym artykule wyjaśniamy, jak poradzić sobie z nudnościami i wymiotami podczas ciąży. 

 

Skąd biorą się nudności i wymioty w ciąży? 

Nudności i wymioty pojawiają się u pań przede wszystkim w pierwszym trymestrze ciąży, najczęściej w godzinach rannych. Jednocześnie warto wiedzieć, że wiele pań w ogóle nie zmaga się z tego typu objawami. Wystąpienie wymiotów i nudności w ciąży jest kwestią mocno indywidualną.

Wiele pań obawia się, że nudności i wymioty trwające bez przerwy kilka dni mogą być zagrożeniem dla rozwijającego się dziecka. Takie objawy nie powinny jednak wzbudzać żadnych obaw u przyszłej mamy. Jest to całkowicie normalne zjawisko, które według statystyk dotyka 50% ciężarnych. Nudności i wymioty w ciąży są spowodowane przez zaburzenia w funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej. Mowa tutaj o znacznie większym stężeniu żeńskiego hormonu płciowego, czyli progesteronu. Największy wzrost stężenia następuje w początkowym okresie ciąży. Wystąpienie nudności i wymiotów jest powodowane głównie przez ten hormon, jednak wpływ na to mogą mieć także sytuacje stresowe a także niewłaściwa dieta. Z tego względu przyszłe mamy powinny szczególną uwagę zwracać na to, co spożywają każdego dnia. Zdrowa, w pełni zbilansowana dieta, jest niezwykle istotna. Dzięki temu kobieta będzie mogła cieszyć się dobrym samopoczuciem, a jej dziecko będzie rozwijało się w sposób całkowicie prawidłowy.

 

Co zrobić, by pozbyć się nudności i wymiotów w czasie ciąży?

Wystąpienie objawów takich jak nudności i wymioty w pierwszym trymestrze ciąży jest bardzo nieprzyjemne dla przyszłej mamy. Znacząco utrudniają one normalne funkcjonowanie, gdyż pojawiają się przede wszystkim w godzinach porannych. Jakie są najlepsze, bezpieczne i sprawdzone sposoby na uniknięcie nudności i wymiotów?

Podstawowa rzecz to unikanie sytuacji stresowych. Należy starać się zachować spokój nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Ciągły stres może także bardzo mocno zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Oprócz tego, należy zrezygnować z kawy czy alkoholu na rzecz niegazowanej wody mineralnej. Najlepiej jest wypijać każdego dnia minimum trzy litry wody. Woda oczyszcza organizm z wielu groźnych toksyn. Oprócz wody warto też pić także odpowiednie zioła, które mogą spożywać kobiety w ciąży.

Świetnym i prostym sposobem na zmniejszenie ryzyka wystąpienia nudności i wymiotów jest także wolne wstawanie z łóżka. Po obudzeniu najlepiej jest pozostać na kilkanaście minut w łóżku, a dopiero później wyjście z niego. Z samego rana warto też zjeść konkretne produkty, które mają duży wpływ na zmniejszenie nudności. Chodzi tutaj o banany oraz migdały. Świetnym rozwiązaniem będzie też wypicie herbaty z imbirem i miodem.

Aby uchronić się w skuteczny sposób przed nudnościami i wymiotami, należy spożywać posiłki lekkostrawne, bogate w warzywa i owoce. W ten sposób na pewno nie przydarzą się nudności wywołane przez nieprawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. W pierwszym trymestrze ciąży należy całkowicie zrezygnować z potraw smażonych i bardzo tłustych, słonych przekąsek oraz słodyczy. Nadmiar soli w diecie sprawia, że w organizmie kumuluje się woda, przez co kobieta jest bardziej narażona na występowanie obrzęków. 

Wiele pań bardzo źle reaguje na szereg zapachów wyróżniających się mocną intensywnością. Często zdarza się, że zapachy, które do tej pory były dla kobiety przyjemne, przez zajście w ciążę stały się nie do zniesienia. Receptory zapachowe u ciężarnych są niezwykle mocno wyczulone. Kobiety w ciąży powinny jak najczęściej wietrzyć swoje mieszkanie oraz obcować tylko z tymi zapachami, które akceptuje ich organizm. Należy też koniecznie unikać przeciągów a także wyziębiania oraz przegrzewania organizmu, ponieważ zwiększa to ryzyko zachorowania na infekcję wirusową lub bakteryjną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *