fake rolex forum second-hand industry is at the same time extremely popular during the world-wide sector.
targeted engine substances to make sure you subvert the larger makeup debt is considered the capabilities about www.upscalerolex.to rolex.

free shipping and returns on https://www.buywatches.is/ for women and men.

replica uhren are fine watches that are made out of only the best materials.
Uncategorized

Leki wywołujące zaburzenia erekcji

Część spośród leków może spowodować zaburzenia erekcji. Kłopoty ze wzwodem mogą występować u osób, które przyjmują na stałe antydepresanty, leki obniżające ciśnienie krwi, czy też poziom cholesterolu. Poza zaburzeniami erekcji występować może także niższe libido i zaburzenia ejakulacji (wytrysku). Po stwierdzeniu, iż wybrana terapia wywołuje skutki uboczne, lekarz powinien dokonać zmiany w zakresie dawkowania albo zmienić zastosowane środki.

Leki a kłopoty z seksem

Wiele spośród używanych przez pacjentów środków może zaburzyć seksualne funkcje. Mogą występować nie tylko kłopoty ze wzorem, ale również zaburzenia wytrysków i mniejszy popęd seksualny (mniejsze libido).

Niemalże za każdym razem przyjmowany środek nie stanowi jedynej i bezpośredniej przyczyny zaburzeń oraz problemów natury seksualnej. Wiele spośród ogólnoustrojowych schorzeń związanych jest w sposób bezpośredni z większym ryzykiem pojawienia się zaburzeń erekcji. Dlatego też trudno będzie powiedzieć, czy wybrana dysfunkcja to wynik schorzenia, czy też leków używanych podczas jego leczenia. Świetnym przykładem będzie nadciśnienie tętnicze (nie tylko sama choroba, ale i środki lecznicze mogą spowodować gorsze erekcje).

Pacjenci na ogół nie chcą zgłaszać swojemu lekarzowi ubocznych efektów danego specyfiku. Dzieje się tak również wówczas, kiedy osoba chora podejrzewa, iż brany przez niego lek może stanowić przyczynę seksualnych zaburzeń. Zwykle przyczyną jest wstyd albo uczucie, iż wobec leczenia podstawowego schorzenia, pojawiający się kłopot w postaci zaburzeń libido nie jest zbyt ważny. Oznacza to, iż rzeczywista ilość zaburzeń erekcji wywołanych przez leki jest dużo większa, aniżeli zgłaszana ilość.

Leki a seksualne funkcje

Mechanizm seksualnych funkcji nie został do końca poznany. Jest to skoordynowana i bardzo skomplikowana współpraca chemicznych neuroprzekaźników obecnych w mózgu, hormonów i płciowych narządów. Dopamina wspomaga nasze funkcje seksualne (ma to ogromne znaczenie w przypadku mechanizmu działania wielu środków, które albo hamują albo też poprawiają funkcjonowanie neuroprzekaźników).

Bardzo istotna jest również właściwa ilość testosteronu i dobry stan krwionośnych naczyń, które biorą udział w powstawaniu erekcji. Leki mogą mieć zatem wpływ na seksualne funkcje na wiele różnych sposobów.  W każdym wypadku, kiedy pacjent będzie podejrzewać, iż brane przez niego leki mogą stanowić przyczynę zaburzeń seksualnych funkcji, winien udać się do lekarza. Nie można samodzielnie zrezygnować z przepisywanych przez lekarza środków, ani też samodzielnie modyfikować ich dawek. Specjalista może przepisać inny specyfik należący do tej samej grupy albo zupełnie zmienić metodę leczenia. Tego typu zmiana może mieć wpływ na wyeliminowanie wcześniej występujących działań niepożądanych.

Leki a libido

Popęd seksualny regulowany jest poziomem płciowych hormonów, które są niezbędne celem wywoływania seksualnego pobudzenia (przede wszystkim jest to testosteron). Leki, które obniżają ilość testosteronu albo potrafią zablokować jego oddziaływanie, mogą obniżyć popęd seksualny. Ogólny stan zdrowia psychicznego i fizycznego ma także wpływ na poziom libido. Środki, które powodują pośrednio senność, dezorientację, tycie, nadwagę czy apatię, mogą potencjalnie obniżyć nasz popęd seksualny.

Leki a seksualne pobudzenie oraz erekcja

Na występowanie właściwej erekcji wpływ ma sporo czynników – naczyniowych, hormonalnych, nerwowych, ale i zależnych od psychicznych czynników. Oznacza to, iż źródłem dysfunkcji mogą być przyczyny nerwowe, naczyniowe, hormonalne i biochemiczne. Wiele środków farmakologicznych może mieć wpływ na ilość hormonów (tym bardziej testosteronu) albo zaburzyć przekazywanie nerwowych sygnałów, a tym samym spowodować impotencję. Antydepresanty zaliczane są do środków wywołujących najczęściej zaburzenia seksualne. Dochodzi do tego z uwagi na to, iż ich oddziaływanie potrafi zmienić ilość chemicznych substancji obecnych w mózgu (tak zwanych neuroprzekaźników). Szczególnie będą to leki zaliczane do grupy selektywnych inhibitorów zwrotnego wychwytywania serotoniny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *