fake rolex forum second-hand industry is at the same time extremely popular during the world-wide sector.
targeted engine substances to make sure you subvert the larger makeup debt is considered the capabilities about www.upscalerolex.to rolex.

free shipping and returns on https://www.buywatches.is/ for women and men.

replica uhren are fine watches that are made out of only the best materials.
Uncategorized

Mdłości podczas ciąży – jak długo trwają?

Nudności i wymioty to jedna z najbardziej nieprzyjemnych dolegliwości, która dotyka kobiety spodziewające się dziecka. Ich największe nasilenie ma miejsce w pierwszym trymestrze, później stopniowo mija. Zazwyczaj mdłości dotykają kobiety w godzinach rannych, jednak nie jest to regułą. Najbardziej narażone na wystąpienie ciążowych mdłości są kobiety, które po raz pierwszy oczekują potomstwa bądź gdy jest to ciąża wielopłodowa. 

Jak długo trwają mdłości i wymioty w ciąży? 

Powyższe pytanie zadaje sobie zdecydowana większość pań chcących cieszyć się dobrym samopoczuciem podczas oczekiwania na przyjście dziecka na świat. Warto wiedzieć, że ten nieprzyjemny objaw jest całkowicie naturalnym zjawiskiem w pierwszym trymestrze ciąży. Specjaliści wskazują, że jest to jeden z najbardziej typowych objawów mówiących o tym, że kobieta już wkrótce doczeka się potomstwa. Zazwyczaj nudności i wymioty następują około 6. tygodnia ciąży, a ich ustąpienie następuje samoistnie w okolicach 14. tygodnia ciąży. 

Z czego biorą się nudności i wymioty podczas ciąży?

Pojawienie się nudności i wymiotów w ciąży wprawia w wielkie zaniepokojenie zwłaszcza te panie, które po raz pierwszy są w stanie błogosławionym. Warto wiedzieć, że wystąpienie tych dolegliwości zazwyczaj nie stanowi żadnego zagrożenia dla rozwijającego się dziecka. Jest to zjawisko całkowicie naturalne.

Występowanie nudności i wymiotów w ciąży ma ogromny związek ze zmianami, które zachodzą w organizmie kobiety. Mowa tutaj przede wszystkim o zmianie w poziomie hormonów. Mdłości są też mechanizmem obronnym, który chroni je przed spożyciem produktów, które organizm uznał za potencjalnie niebezpieczne. Bardzo rzadko zdarza się, by nudności świadczyły o infekcji pokarmowej, chorobie tarczycy bądź o nieodpowiednim stężeniu serotoniny w kobiecym organizmie. Znacznie bardziej podatne na mdłości w ciąży są te kobiety, które stosują niezdrową dietę opartą przede wszystkim na tłustych, wysokokalorycznych potrawach. Warto wiedzieć, że większe ryzyko wystąpienia tych objawów dotyczy kobiet, które są nieustannie zestresowane oraz zmagają się z nadmiarem codziennych obowiązków.

Jak poradzić sobie z nudnościami w ciąży?

Istnieje wiele niezwykle skutecznych sposobów, dzięki którym możliwe jest zmniejszenie tych bardzo nieprzyjemnych dolegliwości. Przede wszystkim, kobiety powinny unikać sytuacji stresowych, dobrze się wysypiać oraz stosować zdrową, w pełni zbilansowaną dietę. Jeżeli kobieta będzie niewyspana, zestresowana a podstawą jej codziennej diety będą pokarmy wysokotłuszczowe oraz mocno słone, to jest to prosta recepta na występowanie nudności i wymiotów przez bardzo długi czas.

Aby uchronić się przed wymiotami i nudnościami, należy też bardzo powoli wstawać rano z łóżka. Najlepiej, gdy po przebudzeniu kobieta leży na łóżku przez około 20 minut, a dopiero później wstaje. Niezwykle istotne jest także noszenie przewiewnej odzieży i bielizny. W ten sposób ciało może swobodnie oddychać oraz nie jest narażone na nieprzyjemny ucisk. 

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, dieta kobiety w ciąży powinna być zdrowa oraz w pełni zbilansowana. Najlepiej jest spożywać około 5 posiłków dziennie o regularnych porach. Powinny one składać się przede wszystkim ze zdrowych warzyw i owoców. Należy unikać potraw tłustych i słonych. Nie wolno także doprowadzić do głodzenia się. W przypadku, gdy kwasy trawienne zaczną działać na ściany żołądka, doprowadzi to do  zwiększenia nieprzyjemnych nudności.

Oprócz warzyw i owoców należy pamiętać o tym, aby jeść produkty pełnoziarniste, ryby, ziemniaki, chude mięso, pestki dyni, orzechy oraz jaja. Są one prawdziwym bogactwem witaminy B6, witaminy C oraz wielu innych cennych składników odżywczych. Świetnym sposobem na zniwelowanie nudności i wymiotów jest picie wody z cytryną oraz spożywanie migdałów. Już kilkanaście minut po takim posiłku nudności powinny znacznie ustąpić. 

Kobieta w ciąży powinna też pić jak najwięcej niegazowanej wody mineralnej. Koniecznie należy odrzucić słodkie napoje gazowane oraz alkoholowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *