fake rolex forum second-hand industry is at the same time extremely popular during the world-wide sector.
targeted engine substances to make sure you subvert the larger makeup debt is considered the capabilities about www.upscalerolex.to rolex.

free shipping and returns on https://www.buywatches.is/ for women and men.

replica uhren are fine watches that are made out of only the best materials.
Uncategorized

O czym świadczy ból brzucha podczas ciąży?

Kobiety w ciąży zmagają się z wieloma niezwykle nieprzyjemnymi dolegliwościami. Jedną z nich jest m.in. silny ból brzucha. Sporo pań obawia się, że ostry ból brzucha świadczy o tym, iż z dzieckiem dzieje się coś niedobrego. Oto artykuł w którym bardzo dokładnie wyjaśniamy, jak poradzić sobie z bólem brzucha w trakcie ciąży. Zapraszamy do wnikliwej lektury. 

 

Ból brzucha w ciąży – kiedy jest normalnym zjawiskiem? 

Ból brzucha w ciąży to zjawisko, które dotyczy zdecydowanej większości przyszłych mam. Jest to oczywiście związane z tym, iż dziecko cały czas się rozwija oraz porusza. Oprócz tego wody płodowe oraz macica także przyczyniają się do zwiększenia ucisku na dół brzucha podczas ciąży, co powoduje, że ból brzucha o niewielkim nasileniu jest czymś całkowicie normalnym. Dopiero wtedy, gdy ból staje się nie do zniesienia oraz utrzymuje się nieustannie przez bardzo długi czas, może to świadczyć o tym, iż dziecko rozwija się w nieprawidłowy sposób. Kobieta, która odczuwa tego typu silne dolegliwości, powinna jak najszybciej zgłosić się do lekarza, który zdiagnozuje istotę problemu. 

Pierwsze tygodnie ciąży to okres, w którym w organizmie kobiety zachodzi mnóstwo zmian. Dziecko intensywnie się rozwija, zaś w organizmie przyszłej mamy następuje prawdziwa burza hormonów. Płód w pierwszych tygodniach jest jeszcze bardzo mały, jednak mimo tego kobieta już w pierwszym okresie ciąży może przytyć nawet trzy kilogramy. Jest to spowodowane zatrzymywaniem się wody w organizmie wywołanym przez nadprodukcję hormonów płciowych. Duży wpływ na zwiększenie masy ciała ma również powiększająca się macica. Ból brzucha podczas ciąży może świadczyć zarówno o tym, że dziecko rozwija się w sposób prawidłowy i nic mu nie grozi jak i wskazywać na to, że rozwija się jakaś groźna choroba. Wszystko zależy od tego, jak długo te bóle się utrzymują oraz jak poważny mają charakter.

Warto pamiętać o tym, że w pierwszym trymestrze ciąży kobieta zdecydowanie najbardziej jest narażona na ryzyko poronienia. Z tego powodu wszystkie mocne bóle brzucha należy koniecznie zgłosić lekarzowi, gdyż mogą one wskazywać na to, iż z dzieckiem dzieje się coś niedobrego. Pomoc lekarza może być nieoceniona zwłaszcza, gdy bóle mają charakter niezwykle silny oraz przybierają formę skurczy. Pilna konsultacja lekarska może uratować dziecku życie.

 

Jak poradzić sobie z bólem brzucha w trakcie ciąży?

Ból brzucha w ciąży jest naturalną dolegliwością, która występuje u większości kobiet spodziewających się dziecka. Istnieje jednak mnóstwo skutecznych sposobów, dzięki którym można je znacząco złagodzić. W jaki sposób? Przede wszystkim należy zrezygnować z obcisłych ubrań oraz bielizny. Ciało będzie mogło wtedy oddychać, a kobieta poczuje się znacznie lepiej.

Istotne dla zmniejszenia bólów brzucha jest także częste spożywanie niewielkich posiłków, najlepiej o regularnych porach. Aby zmniejszyć dolegliwości bólowe w okolicach brzucha, kobieta powinna jak najczęściej leżeć z nogami uniesionymi w górę. Ogromne rezultaty przyniesie także częste branie ciepłych kąpieli oraz używanie rozgrzewających termoforów. Przy braniu kąpieli należy jednak zwracać szczególną uwagę na to, aby woda nie była zbyt gorąca.

 

Z czego wynika ból brzucha w ciąży?

Ból brzucha w ciąży to coś, z czym ma do czynienia w zasadzie każda kobieta w ciąży. Panie są wtedy znacznie bardziej wrażliwe na dotyk, odczuwają nieprzyjemny ucisk czy skurcze. Jest to spowodowane tym, iż macica zwiększa swoją objętość, co powoduje rozciąganie więzadeł oraz innych tkanek zlokalizowanych w okolicach brzucha. To właśnie przyczynia się do odczuwania nieprzyjemnych dolegliwości bólowych. Im większe jest dziecko w łonie matki, tym większy będzie ból.

Czym uwarunkowany jest ból na dole brzucha podczas ciąży? Dzieje się tak, gdy macica staje się coraz większa. Po pewnym czasie jej rozmiar jest tak duży, że zaczyna ona naciskać na narządy znajdujące się nieopodal, przede wszystkim na pęcherz moczowy. Największy nacisk ma miejsce w dolnej części brzucha, przez co dolegliwości bólowe są największe właśnie w tym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *